Veckoauktion den 23 februari 2004

  • Order by

  • 1276 Fat
    Gustafsberg, Stig L, Domino, 20x20
    Sold: SEK 500

    Sold den 23 februari 2004
  • 1395 Fat
    på fot, Brons/alabaster, H.20
    Sold: SEK 800

    Sold den 23 februari 2004
  • 1396 Fat
    Silver, Borgila, 1965, Dia.24
    Sold: SEK 800

    Sold den 23 februari 2004
  • 8456 Matta
    Sold: SEK 350

    Sold den 23 februari 2004
  • 8417 Matta
    orientalisk, Kashmar c:a 292x390
    Stopped

    23 feb at 16:00
  • 1367 Matta
    orientalisk, Kerman, 89x60
    Sold: SEK 100

    Sold den 23 februari 2004
  • 1251 Matta
    orientalisk, Keshan semi-antik 136x205
    Sold: SEK 5400

    Sold den 23 februari 2004
  • 1467 Matta
    orientalisk, Kina, 245x345
    Sold: SEK 2100

    Sold den 23 februari 2004
  • 1476 Matta
    orientalisk, Mahal,Antik,285x380 (Skador)
    Sold: SEK 20000

    Sold den 23 februari 2004
  • 1368 BOWL
    Lergods, sydamerika, H.21
    Sold: SEK 100

    Sold den 23 februari 2004
  • 1070 BOWL
    Lisa Larson, keramik, H12, dia 22
    Sold: SEK 300

    Sold den 23 februari 2004
  • 1391 BOWL
    Med lock, frostat glas, jugendstil, Dia.18
    Sold: SEK 200

    Sold den 23 februari 2004
  • 1300 Skänk
    1800-tal, Vitmålad, L.113 D.48 H.103
    Sold: SEK 3200

    Sold den 23 februari 2004
  • 1100 Skåp
    1 par, K Andersson, Masurbjörk,
    Sold: SEK 2100

    Sold den 23 februari 2004
  • 1126 Skåp
    Design C Malmsten, Herrgården, 1961, L.100 D.42 H.186
    Sold: SEK 5400

    Sold den 23 februari 2004
  • 1020 VASE
    Rörstrand, blomsterdekor, H22
    Sold: SEK 400

    Sold den 23 februari 2004
  • 1273 VASE
    Rörstrand, C H Stålhane, H.21
    Sold: SEK 200

    Sold den 23 februari 2004
  • 1148 VASE
    Rörstrand, Majolica, H.35, spricka
    Stopped

    23 feb at 16:00